شرکت فوژان دشت

 

شرکت فوژان دشت تهران در سال 1381 با با هدف انجام عملیات کشاورزی تاسیس شد، در سال 1383 با اضافه شدن مهندس شریعتی به هیئت مدیره فعالیت شرکت از کشاورزی به فضای سبز تغییر یافت، تغییر فعالیت نیازمند تغییر ماهیت شرکت از فعالیت بازرگانی به اجرائی بود در مدت شش ماه، مطالعات دقیقی پیرامون نیازمندی حوزه فضای سبز صورت گرفت و سطوح شییب دار و عمودی به عنوان مشکل و چالش بر انگیز ترین مسئله حوزه مدیریت شهری تعیین شد و تصمیم بر آن شد به عنوان هدف شرکت در نظر گرفته شود.

 

از مدت ها قبل مطالعه نشان داده بود که متخصصین کشورهای مختلف از ابزار و مصالح ویژه ای برای تثبیت و تحکیم سطوح شیبدار استفاده می کنند و در کشور ما نیز شهرداری ها از کبل به عنوان راه حل ایجاد فضای سبز بر روی سطوح شیبدار استفاده می کردند و در حوزه عمرانی نیز از انواع دیوار حائل صلب، طره ای، گابیوم و ... استفاده می شد.

 

تثبیت شیب اتوبان مدرس و ایجاد فضای سبز بر روی آن نشان داد که ایده استفاده از بلوک های پیش ساخته می تواند راه حل مناسبی برای ایجاد فضای سبز بر روی سطوح شیبدار باشد و از طرفی یکی از نیاز های واقعی مدیریت شهری نیز محسوب می شد.

 

طرح های مختلفی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت طرحی از یکی از کشورهای اروپایی با نیاز کشور ما همخوانی داشت انتخاب گردید. طراحی آغاز و تولید آن طی کنسرسیومی آغاز شد.

 

هم زمان با تولید اولین نمونه ها، مذاکره با مدیریت شهری آغاز گردید.

 

شروع همیشه سخت ترین مرحله فعالیت است اما مدیران شرکت از پای ننشستند و اولین تولیدات شرکت به شهرداری منطقه 22 که شهرداری ای تازه تاسیس بود فروخته شد و متاسفانه در بدترین نقطه ممکن با مدیریت مهندس شریعتی اجرا شد.

 

هر چند زیر پل بهنوش اجرائی کوچک بود اما نشان داد که یک راه حل موفقیت آمیز است ولی به دلیل قرارگیری در مکانی نامناسب و به دلیل کمبود نور و انتخاب گیاهان نور پسند تا مدت ها نتوانست هدف اصلی که همانا ایجاد فضای سبز بود را به مخاطبین عرضه کند.

 

شاید به دلیل فقدان اطلاعات کافی یا دلایلی دیگر مدیران شهری در تهران با نگاهی بدبینانه به ایده جدید برخورد کردند، هیئت مدیره تصمیم گرفت این ایده را در معرض انتخاب مدیران شهری در سایر شهرها قرار دهد و با مجله سیمای محیط اولین آگهی تبلیغاتی را  منتشر کرد.

 

مذاکرات زیادی صورت گرفت و در نهایت اولین پروژه بزرگ دیوار حائل سبز با سازمان پارک ها و فضای سبز شیراز منعقد شد.

 

این پروژه از چند جهت حائز اهمیت بود:

 

1-      کارآمدی این شیوه را برای تحکیم و تثبیت ترانشه های موجود در شهرها نشان می داد

 

2-      نقش خود را برای ایجاد فضای سبز در شیب های بیش از 150 در صد نشان می داد

 

3-      برای زیبا سازی شهری عنصر فضای سبز را بهترین گزینه معرفی می کرد

 

4-      برای معرفی قابلیت شرکت در بهترین و پربازدید ترین نقطه یعنی بلوار سعدیه – 500 متری آرامگاه شیخ اجل سعدی- و روبه روی باغ زیبای دلگشا واقع شده بود

 

اکنون سال ها از آن زمان می گذرد و متاسفانه از یاران مان مهندس یاسر انصاری بدرود حیات گفته است و هر زمان که از تلاش های اعضای شرکت برای احیای فضای سبز نام می بریم بی تردید نقش برجسته این دوست بزرگوار را نمی توان از یاد برد.

 

یادش گرامی باد

 

گلفوژ محصول انحصاری و ثبت شده شرکت فوژان دشت است که در سال 1382 طراحی گردید

این محصول مهندسی معکوس از روی محصولی اروپایی - آمریکایی است که با تغییرات مورد نیاز برای شرایط مختلفی که در کشور مورد نیاز است طراحی گردید .

این محصول در سال 1384 بزای پروژه بلوار بوستان - روبه روی باغ دلگشا پیشنهاد و اجرا شد و اکنون تعدادی از معتبرترین شرکت های عمرانی و مشاور آن را گزینه ای مناسب برای سطوح شیبدار پیشنهاد و اجرا می کنند.

 

ما

با استفاده از تجربه ی کسب شده از دو سال قبل (سال 1390) انواع گلدان بتنی و پانل های پیش ساخته ای که در سایر کشورها وجود دارد را مطالعه کردیم و مزایا و معایب هر یک را تحلیل نموده و سرانجام با بهینه و ترکیب کردن کردن آن ها  یک محصول جدید را طراحی و تولید کردیم که اکنون با نام گلفوژ تیپ 2 در حال تولید و عرضه و اجرای آن در پروژه های متعددی هستیم که پس از انجام کامل آن ها را معرفی می کنیم.

شما می توانید با شماره های زیر با ما تماس بگیرید

09123497257

02155365915

 

/ 0 نظر / 25 بازدید