روحانی در تقاطع سردرگمی

زمانی که از انتخابات فارغ شد فکر می کرد با این رای قاطع ملت هر طرح و برنامه ای را ارایه کند با حمایت رای دهندگان مواجه خواهد شد و از همین روی هئیت دولت به خیال پردازی فرو رفت و خوش خیالان نظر داشتند که حداقل 40 درصد انصراف خواهند داد.

 دیروز برآیند نظر مردم رو چند بار شنیدم که می گفتند احمدی نژاد گفته که اگر من رئیس جمهور بشم یارانه رو 90 هزار تومان می کنم!!!!

هئیت دولت باید بهتر بیندیشد که رای مردم به روحانی از کدام جهت قابل ارزیابی است.

روحانی کاریزمای خاتمی، قدرت رفسنجانی و رفتار پوپولیستی احمدی نژاد را ندارد اگر احمدی نژاد به خودش در سال آخر گل نمی زد شاید باز هم جریان فکریش رای می آورد.

اگر مردم از تند روی های بین المللی او و هم اندیشانش بیم نداشتند باز هم می توانست امید به رای عامه داشته باشد.

ملت ما از نخبگانش خسته شده است از آنجا که نخبگان و الیت حرف های قلمبه سلمبه می زنند و عموم ملت جنس حرف هایشان رو نمی فهمد. شاید ملت خود رو به کج فهمی زده و نمی خواهد حرف آقایان را بفهمد شاید این هم نوعی دور زدن دولت باشد.

خیلی ها فکر می کنند دیگی که برای ما نمی جوشد کله سگ بجوشد این دیگ که یارانه اش نرسد به هر ترتیب ... شاید فکر می کنند که از خرس مو کندن است.

باید خیلی پیشتر فکر می کردند که منافع ملی هم عرض برد تیم ملی نیست و جام جهانی اِرق ملی ... وبچه سوسول های فوتبالی - نه آن هائی که با همه وجودشان برای تیم ملی جان می دهند- سمبل ملت ایران !!!؟؟

باید پیشتر و بیشتر منافع ملی رو به جیب از ما بهترون گره نمی زدند و هر کس از هر قماشی و صنفی اگر خطا می کرد افشا می شد تا ملت، دولت و مشکلات ملی رو از جنس خودشون و درد خودشون بدونند نه اینکه تمام ملت فدائی و جاده صاف کن یک جماعت اهورائی شوند و یک عده ای هم کرور کرور پول بالا بکشن و موش و گربه بازی و کی بود کی بود من نبودم به ریش ملت بخندند و بعد هم معلوم شود اونائی که اسمشون تو بوقه دوغ هم نیستند و اصلی ها - مردان نامرئی - کی و کجا هستند شاید فقط خدا می داند ؟ قوه قضائیه ما که خدا نیست تا همه چیز رو بدونه و اطلاعات ما نیز فقط می تونه ریگی ها رو مشت کشت از اون سر دنیا هم که شده گیر بندازن اما این موش کورها یه چیز دیگه ان که حفاظت اطلاعات سپاه هم به گرد اونها هم نمی رسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! جل الخالق از این جماعت پول خور .

مردم هم بلد شدند - مثل دولت های شعار زده قبلی- وقتی به هم می رسند در خلوت هم دردهای خودشون رو بیان می کنند، صادقانه هم فکر می کنند و هم فریاد می زنند و وقتی جلوی دوربین  می ایستند  پوست عوض می کنند و شعارهای مسئول پسند می دن.

تلویزیون ما هم دست هر چه بچه پر رو رو از پشت بسته، این همه اونائی رو نشون داد که دم از انصراف می زدند اکنون که بیش از 90 درصد یارانه بگیر در اومدند پس منصرفین کجا رفتند؟؟؟

مسئولین تلویزیون و رادیو  چی می خواد بگه شاید می خواستند با این رفراندوم وضعیت خودشون رو و خواسته ملت رو نشون بدن.

 نفوذی های بی شرف!!!!!

میشه نتیجه گرفت که مصاحبه ها و محاسبه های دوران فتنه و جریان انحراف و ... هم مثل همین دوره از نسبت 9 به یک برخوردار بوده شاید ؟؟؟؟؟!!!!

من به عنوان کسی که در دوران انتخابات از روحانی حمایت کردم به جرات از همین اکنون دو  پیش بینی انجام میدم بدور از هر گونه شاید و باید و اگر و مگر 

1- روحانی رئیس جمهور بعدی نیست 

2- جریان مجلس بعدی نیز نمایندگانی هستند که فقط لای زرورق پیچیده شده اند و فقط شکلی از نماینده ملت را با خود به همراه خواهند داشت 

البته جریان موسوم به اصلاحات جدید حاکم مجلس و پوپولیستها  یاست جمهوری دوازدهم رو به دست خواهند آورد. اما یا مسئله مهم می تواند جریان را عوض کند و آن اینکه تکنوکرات های دولتی بتوانند به اوضاع اقتصادی ، بیکاری و تعهدات آقای روحانی در ارتباط با چرخیدن چرخ زندگی مردم جامعه عمل بپوشانند روحانی و مردان بنفشش باز هم روی خوش ملت را خواهند دید با این تفاوت که اگر طرحی برای بهبود وضعیت جامعه ارایه کردند ملت نه با پا که با سر خواهند دوید.

شریعتی - 4 اردیبهشت 1393 

 

 

 

/ 2 نظر / 39 بازدید
هتل شبستان رشت

سلام مطالبتون زیبا و دلنشین بود عالی بود حتما به ما سر بزنید اگه دوست داشتید نظر هم بزارید - منتظرما - موفق باشید [گل]

م

بنظرم من اون یارو که 8 سال زمام امور این مملکت رو به عهده تداشت یه احمق یود تو همین 45 هزار تومنش هم مونده بود چطور می خواست 90 تومنش کنه !! [سوال] واقعا آخر هر همه پوپولیستها بود ...