چند نما، پلان،مقطع و نحوه اجرای ژئوگرید برای اجری گلفوژ تیپ 2

به دلیل تقاضای دوستانی که فعالیت اجرایی در زمینه دیوار حائل سبز با استفاده از گلفوژ دارند چند نما ، پلان، مقطع و نحوه اجرای ژئوگرید را قرار دادم بی تردید همه نیازها را بر طرف نمی کند اما تصویر کلی از انجام فعالیت را ارایه می کند.

دوستان من توجه داشته باشند هر پروژه شرایط ویژه خود را دارد و باید با نگاه مهندسی و محاسبات لازم نسبت به طراحی و اجرا اقدام کرد. من پس از ملاقات با خانم اسعدی و شنیدن فرمایشات ایشان به تعدادی از پروژه ها در منطقه یک، دو، سه، چهار، پنج، 21 و 22 سر زدم و باید با کمال تاسف بگویم که جز چند تا با شرایط فنی انطباق ندارند و از آن دردناک تر آن که در برخی از پروژه ها به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم، خطر جانی نیز برای رانندگان عبوری و مردم وجود دارد.

این نکته را از باب تذکر اعلام می کنم که حوادث ناشی از عدم رعایت نکات فنی به مجریان و کارفرمایان محترم باز می گردد نه به نوع دیوار حائل.

زمانی که کبل رایج شد من بارها و بارها به مسئولین فضای سبز مذاکره کردم تا به این عزیزان بگویم که کبل به دلایل فنی برای سطوح بالاتر از دو متر آن هم زاویه بیشتر از 45 درجه مناسب نیست اما تنها به دلیل ملاحظات اقتصادی به انجام  هنوز هم مبادرت می کنند.

تصویری که در زیر مشاهده می کنید برای ایجاد فضای سبز بر روی شیب  اجرا شده است، سرانجام تمام دیواره هایی که با کبل ایجاد شده همین است!!؟

 

/ 0 نظر / 503 بازدید