توصیف سیستم های MSE/RSS

a. تفکیک سیستم ها

پس از منقضی شدن روش ابتدایی و ابداعات پانل روساخت  که توسط شرکت "زمین مسلح" برای سازه ها و سیستم های MSEW در آمریکا انجام گرفت ، انجمن مهندسین نام کلی "زمین تثبیت شده مکانیکی" را برای توصیف این نوع از دیوارهای نگهدارنده اتخاذ کرد.

علائم تجاری مانند زمین مسلح، زمین نگهداری شده، Genesis( سفر پیدایش)* و غیره بر آن نهاده شد، این نام ها، سیستم هایی با برخی مشخصه های اختصاصی کنونی و یا گذشته یا اجزای اساسی داد و ستد شده را  توسط فروشندگان تجاری توصیف می کنند. برخی نام های تجاری دیگر، هر ساله ظاهر می گردند تا سیستم های داد ستد شده توسط واحد های تجاری در حال رقابت را از هم متمایز کنند که این سیستم ها ممکن است شامل اجزای جدید یا اختصاصی بوده و یا دارای کاربرد های ویژه ای باشند.

یک سیستم برای سازه های MSEW  و RSS با عنوان یک بسته ی کامل آماده شده، تعریف می گردد که شامل طراحی، مشخصات و کلیه ی مصالح پیش ساخته ی ساخت و ساز که برای تکمیل ساخت و ساز یک سازه ی خاکی مسلح ضروری است، می باشد. در اغلب مواقع، مساعدت فنی نیز در طی فاز برنامه ریزی و فاز ساخت در نظر گرفته می شود. اجزای داد و ستد شده توسط واحد های تجاری برای ایجاد یکپاچگی توسط مالک در یک سیستم منسجم به عنوان سیستم طبقه بندی نشده اند.

در کشور ما نیز این سیستم های داد و ستد به دلیل ورود دیر هنگام آن با تقاضای بسیاری مواجه شده است که برخی از تولید کنندگان سنتی را به تولید آنها ترغیب نموده است و حتی برخی از مجریان که در حوزه های ساختمان و فضای سبز فعال نیستند را به این سو جلب کرده است.

در بسیاری از سازه های اجرا شده نکات فنی رعایت نشده و در اولین تنش های سازه ای و حتی بارندگی های پیش بینی نشده سبب تخریب سازه گردیده است.

در این شرایط و نیاز روز افزون به این گونه سیستم ها، نویسنده را واداشت تا با ترجمه و تالیف نکات کاربردی و ارایه تدریجی آن به عوامل اجرایی و کارفرمایان محترم و اشتراک گذاشتن تجربه های شخصی با علاقمندان همراه شود.

در صورت تمایل، اطلاعات اجرایی در این زمینه را از ما بخواهید.

ایمیل:

shariati83@iran.ir

shariati83@yahoo.com

02155365915

09123497257 مدیر عامل – شریعتی

شرکت فوژان دشت تولید کننده ( گلدان بتنی) با نام تجاری گلفوژ ویژه سطوح از زاویه 45 درجه تا 90 درجه با قابلیت ایجاد فضای سبز عمودی

 

سایت شرکت تحت عنوان گلفوژ با جدید ترین مطالب فنی و اجرایی،

 مرحله طراحی را طی می کند.

چنانچه پیشنهادی در خصوص ارایه بهتر مطالب دارید و یا طرحی خاص برای سایت، مورد نظر شماست با من در میان بگذارید

WWW.GOLFUZH.COM

برای شما طراحی می شود منتظر نظرات شما هستم

 

 

/ 0 نظر / 21 بازدید