ضرورت اطلاعات پیمانکاری برای شهرهای کشور

دوستان پس از سه هفته از مسافرت برگشتم در این مدت به دلیل قبول مسئولیت به هرمزگان سفر کرده بودم و برای انجام کار با مشکلاتی مواجه شدم که دوست دارم با شما در میان بگذارم و با تبادل تجربیات زمینه کسب تجربه برای رفع مشکلات اجرایی حاصل شود.

بی تردید برای همه ما شرایطی پیش می آید تا به شهری جدید برای انجام فعالیت چه مشاوره و چه پیمانکاری و اجرایی برای مدتی سفر کنیم و در آنجا به دلیل نا آشنایی با شرایط محلی، به مشکلاتی مواجه شویم که در شهر مبدا با آن مواجه نبوده ایم مثلا چند سال پیش در فصل درو در شمال کشور پروژه ای داشتم که به همین دلیل با کمبود شدید کارگر مواجه شدم و از قبل آن را پیش بینی نکرده بودم، اگر دوباره بخواهم فعالیتی در شمال داشته باشم دقت خواهم کرد تا اطلاعات بیشتری در زمینه کشاورزی کسب کنم تا با مسئله مواجه نشوم.

استان هرمزگان در حاشیه دریای عمان و خلیج فارس ویژگی های منحصر به فردی دارد که در سایر نقاط کشور وجود ندارد:

مردمی خون گرم و غریب نواز اما از طرف دیگر به دلایلی در برخورد با نیروهای غیر بومی با کمی حساسیت عمل می کنند

در فصل گرم نیروی انسانی به سختی و بسیار گران است

نیروهای ساده شامل افغانی، پاکستانی و ایرانی از استانهای سیستان و بلوچستان، لرهای مهاجر و استان کرمان

نیروهای متخصص مانند تراشکار و ... از شمال کشور اصفهان و چهارمحال بختیاری، تهران، یزد و محلی

تجار بزرگ از یزد و ندرتا اصفهان و تهران و محلی

جدیدا نیروهای خارجی چه قانونی و چه غیر قانونی به دلیل اخراج و همچنین گرانی که در اثر تحریم ها به وجود آمده بسیار نایاب شده است

اگر نیاز به انجام فعالیت صنعتی هستید بهتر است با خود نیروی متخصص داشته باشید زیرا خدمات صنعتی در بندرعباس تقریبا سه برابر تهران خواهد بود و پیشنهاد می شود تراشکاری و انجام خدمات صنعتی را در شهر مبدا انجام دهید.

و ....

به دلایل بالا ایجاد بانک اطلاعات تجاری ، صنعتی و خدماتی هر شهر می تواند کمک شایانی در کاهش هزینه های پروژه های عمرانی داشته باشد و از آنجا که دولت در این زمینه تا کنون اقدام نکرده است ، پیشنهاد می کنم ما متخصصین تجربیات خود را با یک عنوان در سایت ها و وبلاگ های خود - مثلا اطلاعات پیمانکاری شهر .... - به اشتراک بگذاریم.

اگر با این پیشنهاد موافق هستید در زیر این مطلب کامکنت بگذارید تا پس از تجمیع نظرات به ایجاد یک وبلاگ گروهی اقدام کنیم.

با سپاس - شریعتی

/ 0 نظر / 39 بازدید