ژئوسنتتیک، ژئوگرید، ژئوتکستایل، ژئوممبران

ژئومـت ها:

دارای ساختار سه بعدی بوده و از تک رشته های پلی الفین ساخته می شوند ، کاربرد این مصالح در تحکیم و تثبیت سطحی سطوح شیبدار و همچنین کنترل فرسایش، می باشد.

محصولات  در این زمینه از شامل:

Mac Mat : ژئومتی است با فضای خالی زیاد که از تک رشته های پلیمر پلی پروپین با خلل و فرج بالا ساخته شده، به طوری که در نقاط اتصال به روش حرارتی (Heat Bounded) به هم متصل شده است، این محصول در پروفیل ها و ضخامت های متفاوت ساخته شده و کاربرد آنها در کنترل فرسایش می باشد.

MacMat R ( مسلح شده با فولاد) :ژئومتی است که با یک مش دوبل پیچشی تسلیح شده است. کاربرد این محصول در کنترل فرسایش  می باشد.

Mac Mat R (مسلح شده با ژئوگرید ها ) : ژئومت با خلل و فرج بالا که از الیاف تک رشته ای ساخته شده و در نقاط اتصال با روش Heat Bounded به یکدیگرمتصل شده اند. این محصول در پروفیل ها و ضخامت های متفاوت بوده و با یک لایه ژئوگرید تسلیح شده است و کاربرد آن ها برای جلوگیری از فرسایش میباشد.

 ژئوگریدهای مسلح کننده آسفالت:

ژئوگرید و ژئوکامپوزیتهایی هستند ساخته شده از پلی استر ویا فایبر گلاس با روکش پلیمری،سازگار با قیر که برای مسلح کردن روسازی جاده ها به کار می روند.

محصولات  در این زمینه از جمله:

ژئوگریدهای مسلح کننده ی خاک: ژئوگریدهایی هستند با پوشش های پلیمری و بسیار مقاوم که در دو شکل شبکه ای وتسمه ای موجود بوده و برای عمل تسلیح خاک مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع ژئوگرید

 ژئوگریدهای دو سویه،که ساختار کلی آنها از تسمه های پلی استر با روکش LLDPE بوده و تا مقاومت200KN/M ارائه گردیده و به منظور مسلح کردن خاک به کار می روند.

ژئوگریدهایی یک سویه، که ساختار کلی آنها از تسمه های پلی استر با روکش LLDPE بوده و مقاومت کششی آن بین 100KN/m تا 1600KN/m می باشد. کاربرد این محصول عبارتند از مسلح کردن خاک در دیوارهای حائل و بسترهای سست می باشد.

ژئوگریدهایی دوسویه، با ساختار تسمه ای بوده و دارای یک لایه زهکش در المان های طولی می باشد و مقاومت این نوع ژئوگریدها تا kN/m 1350  بوده و به منظور مسلح کردن خاک های رسی و ریزدانه به کار می روند.
ژئوگریدهای ساخته شده از الیاف پلی استری با پوشش PVC می باشد که از مقاومت 800KN/m-200kN/m تولید شده و برای تسلیح خاک به کار می روند.

ژئوممــبران :

پوششی است نفوذ ناپذیر از جنس پلی الفین، (پلی اتیلن و پلی پروپیلن) دررنگ ها و ضخامت مختلف که برای عایق کردن سطوح مختلف در برابر رطوبت به کار می روند.

 نمونه محصولات در این زمینه از جمله :

 

محمد مهدی شریعتی ; ٢:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٥/٢٠
=============================== =============================== Link Code: =============================== ليست وبلاگ‌های به روز شده ===============================