باغ آشپزخانه ای - طراحی فضای سبز

ما ایرانی ها چیزهائی داشتیم که اگر اکنون از بچه های ما بپرسند نه چیزی راجع به اونها میدونند و نه مطلبی برای شناخت اونها می تونن پیدا کنند.

 

 

 

من چند وقت پیش به یکی از دوستان می گفتم که وقتی بچه بودم با بچه های محل(مدرسه دهخدا) برای بازی میرفتیم "لته" او با تعجب پرسید "لته" چه جور جائی بود؟

گفتم: لته مجموعه ای از باغچه های کوچک حدود 200 متر در مجاورد خانه ما بود که مادرم اونجا سبزیجات مصرفی خانواده رو می کاشت.

گفت: پس بگو باغچه

گفتم نه لته یا همون باغ آشپزخانه ای یا اصطلاح فرنگی اون میشه kitchen gaeden

امروزه تعریف جدید تری از لته ارایه می شه که باید از آشپزخانه وردی و دید داشته باشه، جائی برای نگهداری اسباب و ادوات باغبانی داشته باشه ، از آشپزخانه مشرف و دید داشته باشه و اگر هم شد یک مکان بازی برای کودکان و نوجوانان هم اگر داشته باشه نور علی النور خواهد بود.

چند روز پیش سری به وبلاگ پردیس که با عنوان golgoft.blogsky.com داشتم سر زدم و دوستی تقاضا کرده بود که در ارتباط با باغ آشپز خانه ای اطلاعاتی برام بفرستید.

من هم تعدادی تصاویر براش آماده کردم فکر کردم اونو اینجا هم برای شما تقدیم کنم.

لطفا برای مشاهده تصاویر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

شریعتی

8 اردیبهشت 1393


کوزه سفالی که در تصویر ملاحظه می کنید تله های مخصوص به دام انداختن موجودات مثل حلزون است تا بتوان محصولی ارگانیک تولید کرد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محمد مهدی شریعتی ; ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٢/۸
=============================== =============================== Link Code: =============================== ليست وبلاگ‌های به روز شده ===============================