green wall1

یکی از دوستان سوال کرده بود که چگونه می توانم یک دیوار سبز ایجاد کنم و چه نوع دیوارهایی در دنیا مرسوم است؟

 

 

 

 

در باره مزایا و قابلیت ها دیوار سبز مطالب زیادی نوشته شده اما تقریبا مطالب یا دانشگاهی است یا تجاری مطالب دانشگاهی آرمانگرایانه و مطالب تجاری فاقد محتوای کاربردی استافراط و تفریط در ارایه مطالب اینترنتی و اغراق بیش از حد برای اینکه نشان دهیم مطلب ارایه شده ناب ترین است کسی را که به دنبال مطالب جدید است دل زده می کند من در زیر یک ایده فرانسوی را به شما ارایه می کنم ایده ای جدید و نو که در سال 2008 توسط ژاک کافمن هنرمند، معلم و سرامیک ساز ابداع شده است. 

این ابداع سازه ای از جنس سرامیک های بتنی است که به صورت دیوار عمودی احداث می شود.

سازه بسیار ساده، سبک و پس از سبز شده بی نهایت زیبا و طراح به همه اهداف یک دیوار سبز دست پیدا می کند.

انواع دیوار سبز

1- دیوار های مدولار با شکاف هائی که گلدان های کوچک و گیاهان کوچک یا فصلی در آن جای می گیرد به گونه ای که گلدان در گلخانه پرورش یافته و پس از رشد و گلدهی به مکان خود در روی دیوار منتقل می شود.

این نوع گلدان برای مناطقی که تنش های شدید آب و هوائی دارند مناسب است اما به تیمی نیاز دارد که توانائی غلمی برای تیمار و پرورش گیاهان برخوردار باشند.

سیستم آبیاری در این نوع سیستم هم می تواند آبیاری قطره ای یا مه پاشی باشد.

2 - گلدان های متوسط که بر روی تسمه های فلزی نصب می شوند و می توان در این گلدان ها گیاهان رونده نیز کاشت.

سیستم آبیاری آن نیز می تواند متنوع باشد.

در ایران این نوع سیستم مرسوم است.

3- سیستم کافمن جدید ترین سیستمی است که من قصد دارم تصاویر آن را برای شما نمایش دهم.

شما هم می توانید ایده ای خلاقانه ارایه کنید مثلا با قفسه هاس فلزی دست دوم و با پیچ و رول پلاک بر روی دیوار حیاط منزل خود یک دیوار حایل ساده ایجاد کنید و درون آن را با گلدان های زیبا آرایش کنید البته اگر بر روی آن ها رنگ اپوکسی بزنید از زنگ زدگی جلوگیری می کند و بهتر است به جای خاک باغچه که به دلیل رس زیاد سنگین تر است از مخلوط خاک غنی شده سبک استفاده نمائید.

مهم این است که شما با ایجاد یک دیوار سبز فضائی مطلوب بسازید تا هم از انعکاس شدید نور خورشید کم کنید و هم رطوبت محیط را افزایش دهید و زیبائی طبیعت را به منزل خود بیاورید.

در ادامه مطلب تصاویر را مشاهده کنید من توضیح بیشتری برای تصاویر ندارم

شریعتی

3 اردیبهشت 93


  

 

دوستان گرامی از این که مشکل اینترنت اجازه آپلود تصاویر بیشتر را نداد 

امید وارم در فرصت دیگر تصاویر بیشتری را تقدیم کنم

 

 

 

 

 

محمد مهدی شریعتی ; ۸:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/٢/۳
=============================== =============================== Link Code: =============================== ليست وبلاگ‌های به روز شده ===============================